Sıkça Sorulan Sorular


SIKÇA SORULAN SORULAR

1. En az kaç saat yat kiralamaları yapılmaktadır ?
Yat kiralamalarımız bağlı bulunduğumuz iskeleden ( Bebek, Arnavutköy )hareket ile minimum 2 saat olarak yapılmaktadır. Bu süreye transfer dahil değildir. Başka iskelelerden hareket edilmesi durumunda mesafeye göre fiyatlandırılır. Yüzme turlarında ise günlük kiralamalara girer ve en az 6 saattir.

2.Tur esnasında bitiş zamanını uzatabilirmiyiz ?
Organizasyondan memnun kalır ve süreyi uzatmak istediğinizde eğer sizden sonra planlanmış bir tur yoksa müsaitlik durumuna göre süreyi uzatabilirsiniz.

3.Yatlar hangi noktalardan kalkış yapıyor?
İstinye, Bebek, Arnavutköy, Beşiktaş, Kabataş, Eminönü, Beylerbeyi, Kuleli iskelelerine hareket edebiliyoruz bu iskelelere ücretsiz olarak yanaşma yapabiliyoruz.

4.Menüleri nasıl temin ediyorsunuz?
Yatlarımızdaki mutfak kısıtlı olduğundan dolayı yüzme turları haricindeki gezilerimizde menülerimizi boğazda bulunan kaliteli kendini ispatlamış uzman kadroları ile hizmet vermekte olan anlaşmalı restoranlardan temin ediyoruz.

5.Turlarınız hangi güzergahlarda yapılıyor?
Eğer tur 2 saatlik olarak kiralanmış ise kalkış noktası itibarı ile Boğaziçi köprüsü ile FSM Köprüsü arasında Avrupa ve Anadolu yakası gezdiriliyor, eğer 4 saatlik bir tur kiralanmış ise yine kalkış noktası itibarı ile Kuzeyde Yeniköy'den güneyde Kız Kulesine kadar bütün boğaz gezdirilmektedir. Arzu edildiği takdirde tarihi yarım ada tura dahil edilebilmektedir

6.Kiralama fiyatlarına hangi hizmetler dahildir ?
Personel ve yakıt ve sıcak içecekler haricindeki diğer tüm hizmetler fiyatlara dahil değildir. Marinalar haricindeki iskelelere ödeme yapılmamaktadır.

7.Tur boyunca sağlanan müzikleri nasıl temin ediyorsunuz ?
Tüm yatlarımızda bulunan ses sistemlerimiz mevcuttur. Kendi arşivinize ait parçaların çalınmasını isterseniz bize şarkıları bir flash bellek ile iletirseniz dilediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. İsterseniz önceden belirtilmek kaydı ile canlı müzik temini yapabiliriz.

8.Yiyecek içeceklerimizi kendimiz dışarıdan getirebilirmiyiz?
Eğer kalabalık bir grup olarak tur düzenlenmediyse kendi yiyecek içeceklerinizi getirebilirsiniz, ancak kalabalık gruplarda Vip Yat Kiralama Yatçılık tarafından sağlanan servis elemanı hizmet edecektir.

9. Hangi şartlarla rezervasyon kabulediyorsunuz ?
Teklif verildikten sonra 1 hafta opsiyon süresi vardır, karşılıklı mutabakat sağlandıktan sonra gezi bedelinin %40'ı ön ödeme olarak alınır geri kalan bakiye gezi başlangıcından önce alınır.

10. Rezervasyonumuzu hangi şartlarda iptal edebiliyoruz?
Hava koşullarının elverişsiz olması, zaruri nedenlerden ( ölüm, büyük kaza gibi ) dolayı iptal edilen turlar ileri bir tarihe ertelenebilir, rezervasyon iptali 30 gün öncesi yapılır ise ön ödeme iade alınabilir aksi halde ödeme iadesi maalesef mümkün olmamaktadır.

11.Kiralama yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?
a) Kiralama yapmadan öce katılımcı sayısını iyi hesaplamalısınız motor yatlarda alanlar kısıtlı olduğundan özellikle yemekli gezilerde problem yaşayabilirsiniz.

b) Kiralama yapacağınız firmanın güvenilirliğini araştırınız özellikle vergi mükellefi olmasına ve firmanın kendisine ait tekne veya yatı olmasına dikkat etmelisiniz.

c) Kiraladığınız motor yatın ticari olduğunu ve denize elverişlilik belgesinin olup olmadığını muhakkak teyid edin ve ticari olmayan yatları hiçbir şekilde kiralamayın.

d) Personelin yeterli belgelere sahip olduğunu araştırın.

12. Kiralanan yatın içinde nelere dikkat etmeliyiz ?
a) Yat içinde sigara içmek kesinlikle yasak olup bu konuda itinalı davranmanız önemle rica olunur. Alt ve üst güverte de sigara içile bilir fakat rüzgarlı havalarda çok dikkatli olunması ve herhangi bir istenmeyen üzücü bir durumla karşılaşılmaması için azami özen gösterilmesi ve personelin uyarılarına uyulması rica olunur.

b) Özellikle seyir süresince özel eşyalarımızı güvenli bir şekilde korumalı ve rüzgarda denize uçmalarına engel olmalıyız.

c) Tuvaletler temiz tutmalı ve tuvalet kağıtları mutlaka çöp kutularına atılmalıdır. Tuvaletlere yabancı madde atılmamasına itina gösterilmelidir, aksi takdirde çok büyük sorunlara yol açabilmektedir.

d) Yat personeli, kaptan öncelikli olmak üzere her konuda bilgi verilmeli ve olağan dışı durumlardan haberdar edilmelidir.

e) Yüzme turlarında yanaşma, kalkma ve demirlemelerde makineler stop edilmeden denize girilmemeli ve çevredeki diğer çalışan yatlardan uzak durulmalıdır. Yelekler ve diğer deniz malzemeleri kaptan bilgisi olmadan kullanılmamalıdır.

f) Yatlarda kaptalar emniyetli bir seyir, can ve mal emniyeti için gerekli gördükleri zamanlarda rota zaman ve gezi süreleri ile ilgili değişiklikleri yapma yetkisine sahiptirler ve alınan kararlar katiidir.